Lyžařský kurz (19. - 24. ledna 2020)

Od 19. do 24. ledna se 23 žáků naší školy zúčastnilo kurzu v lyžařském areálu Miroslav s ubytováním v příjemném penzionu Slatina v obci Lipová Lázně. V letošním roce byla výuka lyžování, které se ujala Mgr. Jarmila Huňková (vedoucí kurzu) a Mgr. Pavla Múdra, rozšířena o snowboarding, vedený externí instruktorkou Jolanou Filipčíkovou, čímž náš „lyžák“ bezpochyby získal na atraktivitě. K dobré náladě přispěly i výborné sněhové podmínky.

Žáci 7. – 9. ročníku v drtivé většině nestáli na lyžích poprvé. Mohou se totiž účastnit LVK opakovaně, což umožňuje všem, kteří již zvládli základy, zdokonalit se v lyžování a naplno si užívat tento krásný sport. Ti, kteří stáli na lyžích nebo snowboardu poprvé, se naučili bezpečně sjíždět svah během dvou dnů, takže závěrečný slalom zvládl každý.

Ve snowboardu zvítězila Amálie Nedopilová, 2. místo získala Barbora Nedopilová, 3. byla Zuzana Sasáková. V lyžování byli v rámci svých družstev nejlepší Klára Nedozrálová a Petr Němec, stříbrnou medaili získali Veronika Vitoulová a Ondřej Klust, bronzovou medaili si odvezli Kryštof Štorek a Petr Vyroubal. Lyžařem kurzu se stal Dušan Till, který se z naprostého začátečníka v krátké době stal nadšeným lyžařem.

Velké poděkování patří panu Vitoulovi a panu Nedozrálovi, kteří nám pomohli s převozem zavazadel.

Obrázky z kurzu: zde