Setkání s příslušníky armády ČR

img20210910100005Dne 10.9. 2021 se u ZŠ Luká konalo dopoledne s příslušníky armády ČR. Akce byla určena především žákům, ale mohla se jí zúčastnit také široká veřejnost.

Vojáci si pro nás připravili opravdu bohatý program.  Žáci jednotlivých tříd se postupně střídali na několika stanovištích, kde plnili různé disciplíny, např. sedy-lehy, hod granátem na cíl, přenos zraněného, dále si mohli vyzkoušet střelbu z luku a spoustu legrace si užili především při plnění disciplíny – běh v pytli.

Součástí programu byla i ukázka ochranných pomůcek a maskování v přírodě.   Velký zájem byl také o ruční pěchotní zbraně-kulomet, pistol a samopal.  Největší pozornost však vzbuzovala vozidla Pandur a Land rover, která mohli všichni důkladně prozkoumat a zájem byl opravdu veliký.

Obrovský úspěch měla ukázka bojového umění studentů VSŠ a VOŠ MO z Moravské Třebové. Případní zájemci o studium na této škole tak mohli získat potřebné informace přímo od studentů a vyučujících.

Dopoledne uběhlo velmi rychle, všechny disciplíny byly splněny a nezbývalo než se rozloučit a vše ukončit podáváním výborného guláše, který pro nás uvařili vojenští kuchaři.

Počasí nám opravdu přálo, nálada byla skvělá, a tak lze ohodnotit celou akci známkou výborně.


logo bakalari
logo strava

(číslo jídelny: 0896)