ZAHÁJENÍ PROVOZU ŠKOLNÍ JÍDELNY

Od 1. dubna 2020 bude opět zahájen provoz ve Školní jídelně v Luké.

Nahlášení k odběru obědů lze učinit telefonicky (585 345 261) v době od 8,00 do 12,00, e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) a sms zprávou (776 188 194).

Ivana Říhová
vedoucí jídelny

Pokyny k zápisu žáků do 1. ročníku

Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy Základní školy a Mateřské školy Luká, okres Olomouc proběhne v souladu s právními předpisy, ale s upuštěním od některých tradičních postupů. 

Dobu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání stanovuji od 1. 4. do 30. 4. 2020, a to v souladu se školským zákonem (§ 36 odst. 4).

OZNÁMENÍ O PŘERUŠENÍ ČINNOSTI MŠ

V souladu s ustanovením §3 vyhlášky č. 14/2005 Sb. o předškolním vzdělávání v platném znění a po projednání se zřizovatelem oznamuji, že:

od 17. 3. 2020 do odvolání bude přerušena činnost mateřské školy.

 Děkuji za pochopení.


Mgr. Lukáš Vlček - ředitel školy

                                                                                                                                     

Uzavření školní jídelny

UZAVŘENÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY
S účinností od 17.03.2020 do ODVOLÁNÍ bude Školní jídelna v Luké uzavřena.
Informace o znovuotevření bude k dispozi na webových stránkách školy.
Děkuji za pochopení

                                          Ivana Říhová
                                     vedoucí školní jídelny

INFORMACE PRO RODIČE

Vážení rodiče,

informuji Vás, že vzdělávání žáků naší školy bude po dobu mimořádného opatření MZ ČR k uzavření škol probíhat formou zadávání a procvičování učiva přes e-mailové kontakty, které jsme od Vás obdrželi. Komunikovat s Vámi budou zejména třídní učitelé žáků, kteří při zadávání učiva spolupracují s ostatními vyučujícími. Učivo pro žáky bude zadáváno průběžně a s ohledem na rozsah, pochopení a časovou náročnost. V případě potřeby se samozřejmě můžete obrátit i na ostatní vyučující. Potřebné kontakty naleznete na našich webových stránkách.

Děkuji za pochopení.
Mgr. Lukáš Vlček - ředitel školy

Mimořádné opatření: Uzavření základní školy

Dle nařízení Bezpečnostní rady státu se s účinností od středy 11. 3. 2020 do odvolání z důvodu zabránění masivního šíření koronaviru zakazuje osobní přítomnost žáků na základních školách. Z těchto důvodů bude naše ZŠ uzavřena. Doporučujeme, aby žáci zůstávali doma, neúčastnili se žádných akcí a nenavštěvovali zbytečně prostory s vyšším počtem osob (hromadná doprava, obchody atp.) a neshromažďovali se.

Informace ke Koronaviru COVID-19

Informace ke Koronaviru COVID-19

Informace MŠMT ke Koronaviru

Informace KÚ Olomouckého kraje

Lyžařský kurz (19. - 24. ledna 2020)

Od 19. do 24. ledna se 23 žáků naší školy zúčastnilo kurzu v lyžařském areálu Miroslav s ubytováním v příjemném penzionu Slatina v obci Lipová Lázně. V letošním roce byla výuka lyžování, které se ujala Mgr. Jarmila Huňková (vedoucí kurzu) a Mgr. Pavla Múdra, rozšířena o snowboarding, vedený externí instruktorkou Jolanou Filipčíkovou, čímž náš „lyžák“ bezpochyby získal na atraktivitě. K dobré náladě přispěly i výborné sněhové podmínky.

Oznámení o přerušení činnosti školní družiny

Oznámení o přerušení činnosti školní družiny

V souladu s ustanovením §8odst.2 vyhlášky č. 74/2005 Sb. o zájmovém vzdělávání v platném znění a po projednání se zřizovatelem oznamuji, že:
od 27. 1. do 30. 1. 2020 (organizační důvody) a dále od 3. 2. do 7. 2. 2020 (jarní prázdniny) je přerušena činnost školní družiny.
Činnost bude obnovena 10. 2. 2020.

Změna návštěvy kina CineStar Olomouc

Vzhledem k velké nemocnosti žáků dochází ke změně termínu návštěvy kina CineStar Olomouc.
Nový termín je stanoven na čtvrtek 27. 2. 2020.