INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Vážení zákonní zástupci a žáci,

v souvislosti s vydáním doporučeného manuálu MŠMT ke Covid-19 k provozu a testování, který slouží jako pomůcka při organizaci vzdělávání a provozu škol či školských zařízení, bude zahájení školního roku 2021/2022 na ZŠ a MŠ Luká, okres Olomouc, příspěvkové organizaci za dodržování zvýšených hygienických pravidel probíhat takto:

Provoz školní družiny

Dne 30. 6. 2021 je provoz školní družiny pouze do 12.00. Krásný den Moťková Ilona

Výlet ZOO

Školní výlet do ZOO Lešná 18. 6. 2021

     Přichází závěr školního roku a s ním i tradiční výlet žáků 1. stupně. Zvlášť letos, po dlouhém uzavření, kdy jsme nemohli cestovat, se na něj žáčci 1. stupně moc těšili. Všichni chtěli vidět cizokrajná zvířátka a s radostí uvítali výlet do ZOO Lešná.

     V den odjezdu 18. června 2021 jsme se sešli před školou a v 7:45 hod. vyrazili směr Zlín. Sluníčko nám od rána hřálo měrou vrchovatou. V obou autobusech, ve kterých jsme jeli, panovala výborná nálada a radostné očekávání nových zážitků.

     A v Lešné? Nejen prvňáčci, ale i žáčci vyšších ročníků byli fascinováni nepřeberným množstvím živočichů a rostlin. Často zde uplatnili svoje znalosti nejen z hodin prvouky a přírodovědy, ale pozadu nezůstala ani vlastivěda a matematika s češtinou. Před žhnoucími slunečními paprsky nás chránily rozložité zelené koruny stromů.

     Copak asi mohlo zakončit naši návštěvu v Lešné? Přece návštěva stánku se suvenýry! Z rozzářených dětských obličejů bylo poznat, že zde každý našel svůj suvenýr na památku tohoto výletu. Paní učitelky dětem našly jejich pozapomínané batohy, mobilní telefony, peněženky i kšiltovky a mohli jsme vyrazit zpět domů za maminkami.

                                                                       Kolektiv vyučujících 1. stupně

 

Výherce výtvarné soutěže

Výherce ve výtvarné soutěži ,,Nakresli tři krále,,

Žáci 3. a 4. ročníku naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže. Úkolem bylo nakreslit komiks s tematikou 3 králů. Vítězem v I.kategorii se stal žák 3. ročníku Jakub Špunda, který obdržel diplom a věcnou cenu. Gratulujeme a jsme rádi, že je mezi námi nadaný mladý umělec. Mgr. Dana Sedlářová, tř. uč. 3. a 4. ročníku 

Výlet Bouzov

Školní výlet ke dni dětí pro žáky 1. stupně ZŠ

Z chladných jarních dní se nám v týden, kdy slaví všechny děti svůj svátek, vyklubal nádherný, slunečný, teplý pátek, a proto jsme s dětmi 1. stupně uspořádali den v přírodě. Pro procházku jsme si vybrali prostředí lesa a parku v okolí hradu Bouzov, kde jsme také vyzkoušeli místa s posilovacími stanovišti. Dětem se dařily nejen cviky základní, ale také mnohé náročnější, při nichž starší žáci pomáhali těm mladším. Během tříkilometrové cesty byly chvilky i na přírodovědné povídání o ekosystému les. Přestávku na odpočinek a občerstvení jsme strávili před hradbami hradu Bouzov a dostalo se také na soutěžní otázku „Jaké pohádky se natáčely na hradě Bouzov?“ Některé odpovědi děti nalezly hned na nádvoří hradu a v prodejně suvenýrů. Čas nám ubíhal velmi rychle, ale něco dobrého na zub jsme si nenechali ujít. Závěr našeho výletu jsme zakončili na sportovním areálu u parkoviště, kde jsme kromě několika příchutí zmrzliny vyzkoušeli také opičí dráhu a sportovní hry.

Unavení, ale spokojení jsme se v čase oběda vrátili do naší školy a už nyní se těšíme na další společné chvíle se spolužáky všech tříd 1. stupně. Fotografie z našeho výletu naleznete ve fotogalerii webových stránek školy.

Třídní učitelky Nikola Vařeková, Marcela Navrátilová, Dana Sedlářová a asistentka Danuše Fišerová

ELEKTRONICKÁ ŽÁKOVSKÁ KNÍŽKA

Vážení zákonní zástupci,

od 1. 4. 2021 bude Vám i žákům zpřístupněna elektronická žákovská knížka "Bakaláři".

Kliknutím do příslušného pole vpravo ("BAKALÁŘI") na úvodní straně našich webových stránek se dostanete do rozhraní, kde můžete sledovat průběžnou klasifikaci Vašich dětí. Přihlašovací údaje obdržíte prostřednictvím třídních učitelů.

Mgr. Lukáš Vlček - ředitel školy

Velikonoční strom

Zdobení velikonočního stromu

Z důvodu dané situace a uzavření školek i škol se bohužel nebude moct konat zdobení velikonočního stromu v rámci školy. Všechny velké i malé děti, které mají chuť přispět nazdobeným vajíčkem na náš velikonoční strom, budeme rádi. Polystyrenové vajíčko a mašličku k nazdobení si můžete vyzvednout ve čtvrtek a v pátek 4.3- 5.3. v čase od 8.-16hodin z krabice u vchodu základní školy- zdarma. Více informací o zdobení a soutěži se dozvíte v plakátku. Všem přeji krásné sluníčkové dny Moťková Ilona
Vánoční den

Vánoční den

Dne 18.12.2020 jsme si užili Vánoční den. Všichni jsme si zasoutěžili, připomněli některé vánoční tradice a za Vánoční soutěž jsme obdrželi vánoční dáreček. Rozloučili jsme se s přáním příjemného prožití Vánoc a hodně zdraví do roku 2021.
Hezké Vánoce přejeme i Vám.
                                                                                   žáci 3. a 4.ročníku s p.uč Sedlářovou 
Přáníčka pro DPS Luká

Přáníčka pro DPS Luká

Blíží se konec tohoto netradičního roku, na kterém jsme nemohli nikoho potěšit vánočním vystoupením, proto jsme vyrobili pro občany DPS Luká vánoční přáníčka a chceme všem popřát poklidné vánoční svátky a hodně zdraví v novém roce. Žáci 3. a 4. ročníku s paní učitelkou Sedlářovou

Mikuláš v 1. třídě

V pátek 4. 12. 2020 naši školu poctil svojí návštěvou Sv. Mikuláš se svým doprovodem - andělem a čertem. V 1. třídě jsme si návštěvu moc užili a stateční prvňáčci za společně přednesenou básničku dostali sladkou odměnu. Jsme rádi, že k nám i v letošním nelehkém roce Mikuláš zavítal.
Nikola Vařeková, třídní učitelka 1. ročníku