Sbírka a návštěva záchranné stanice Pateřín

Naši deváťáci se s pomocí paní učitelky Kohoutkové rozhodli uspořádat v předvánočním období dobročinnou sbírku pro záchrannou stanici Pateřín za účelem udělat zvířátkům krásné Vánoce. Děkujeme všem dětem a jejich rodičům, kteří přispěli, ať už maličkostí nebo větším darem. Vybrala se spousta věcí, které jsme za pomoci obce Luká odvezli do Pateřína.

Vánoční dobročinná sbírka

Vánoční dobročinná sbírka

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKU PRO ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Zápis do prvního ročníku pro školní rok 2022/2023 proběhne na naší škole ve středu 20. dubna 2022 od 13,00 hodin do 16,30 hodin.

Vánoční besídka a dílničky na 1. stupni ZŠ

Poslední den před vánočními prázdninami patřil vánoční besídce, kterou jsme letos uspořádali v jednotlivých třídách. Celou školou tak zněly tóny vánočních koled, zvuky pohádek, rozhovory o vánočních tradicích a nechyběla ani vůně vánočních stromečků, perníčků a cukroví. Pro žáky 1. stupně připravily vychovatelky školní družiny spolu s vyučujícími 1. stupně vánoční tvořivé dílničky. Děti si vyrobily svícínky z oříšků, skleněné lucerničky a ozdobné kolíčky na dárky. S úsměvem a přáním krásných vánočních svátků jsme se rozešli domů na prázdniny, po kterých nás čeká opětné setkání v novém roce.

I Vám bychom chtěli popřát mnoho štěstí a zdraví v novém roce 2022.

Za vyučující a vychovatelky 1. stupně ZŠ,

Nikola Vařeková

 

Anděl přání

Advent s Andělem přání

V prosinci naši školu přiletěl navštívit Anděl přání, na jehož křídla si každý může přidat pírko s popisem vlastního přání. Křídla už se andělovi zásluhou žáků 1. stupně pěkně zaplňují, ale stále zbývá dost místa pro ostatní z naší školy. Anděl s námi na chodbě 1. stupně bude až do vánočních prázdnin.

Doufáme, že se alespoň některé z našich přání vyplní a přejeme všem pohodové prožití adventu.

Nikola Vařeková

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2021/2022

Vážení zákonní zástupci a žáci,

v souvislosti s vydáním doporučeného manuálu MŠMT ke Covid-19 k provozu a testování, který slouží jako pomůcka při organizaci vzdělávání a provozu škol či školských zařízení, bude zahájení školního roku 2021/2022 na ZŠ a MŠ Luká, okres Olomouc, příspěvkové organizaci za dodržování zvýšených hygienických pravidel probíhat takto:

Provoz školní družiny

Dne 30. 6. 2021 je provoz školní družiny pouze do 12.00. Krásný den Moťková Ilona

Výlet ZOO

Školní výlet do ZOO Lešná 18. 6. 2021

     Přichází závěr školního roku a s ním i tradiční výlet žáků 1. stupně. Zvlášť letos, po dlouhém uzavření, kdy jsme nemohli cestovat, se na něj žáčci 1. stupně moc těšili. Všichni chtěli vidět cizokrajná zvířátka a s radostí uvítali výlet do ZOO Lešná.

     V den odjezdu 18. června 2021 jsme se sešli před školou a v 7:45 hod. vyrazili směr Zlín. Sluníčko nám od rána hřálo měrou vrchovatou. V obou autobusech, ve kterých jsme jeli, panovala výborná nálada a radostné očekávání nových zážitků.

     A v Lešné? Nejen prvňáčci, ale i žáčci vyšších ročníků byli fascinováni nepřeberným množstvím živočichů a rostlin. Často zde uplatnili svoje znalosti nejen z hodin prvouky a přírodovědy, ale pozadu nezůstala ani vlastivěda a matematika s češtinou. Před žhnoucími slunečními paprsky nás chránily rozložité zelené koruny stromů.

     Copak asi mohlo zakončit naši návštěvu v Lešné? Přece návštěva stánku se suvenýry! Z rozzářených dětských obličejů bylo poznat, že zde každý našel svůj suvenýr na památku tohoto výletu. Paní učitelky dětem našly jejich pozapomínané batohy, mobilní telefony, peněženky i kšiltovky a mohli jsme vyrazit zpět domů za maminkami.

                                                                       Kolektiv vyučujících 1. stupně

 

Výherce výtvarné soutěže

Výherce ve výtvarné soutěži ,,Nakresli tři krále,,

Žáci 3. a 4. ročníku naší školy se zúčastnili výtvarné soutěže. Úkolem bylo nakreslit komiks s tematikou 3 králů. Vítězem v I.kategorii se stal žák 3. ročníku Jakub Špunda, který obdržel diplom a věcnou cenu. Gratulujeme a jsme rádi, že je mezi námi nadaný mladý umělec. Mgr. Dana Sedlářová, tř. uč. 3. a 4. ročníku 

Výlet Bouzov

Školní výlet ke dni dětí pro žáky 1. stupně ZŠ

Z chladných jarních dní se nám v týden, kdy slaví všechny děti svůj svátek, vyklubal nádherný, slunečný, teplý pátek, a proto jsme s dětmi 1. stupně uspořádali den v přírodě. Pro procházku jsme si vybrali prostředí lesa a parku v okolí hradu Bouzov, kde jsme také vyzkoušeli místa s posilovacími stanovišti. Dětem se dařily nejen cviky základní, ale také mnohé náročnější, při nichž starší žáci pomáhali těm mladším. Během tříkilometrové cesty byly chvilky i na přírodovědné povídání o ekosystému les. Přestávku na odpočinek a občerstvení jsme strávili před hradbami hradu Bouzov a dostalo se také na soutěžní otázku „Jaké pohádky se natáčely na hradě Bouzov?“ Některé odpovědi děti nalezly hned na nádvoří hradu a v prodejně suvenýrů. Čas nám ubíhal velmi rychle, ale něco dobrého na zub jsme si nenechali ujít. Závěr našeho výletu jsme zakončili na sportovním areálu u parkoviště, kde jsme kromě několika příchutí zmrzliny vyzkoušeli také opičí dráhu a sportovní hry.

Unavení, ale spokojení jsme se v čase oběda vrátili do naší školy a už nyní se těšíme na další společné chvíle se spolužáky všech tříd 1. stupně. Fotografie z našeho výletu naleznete ve fotogalerii webových stránek školy.

Třídní učitelky Nikola Vařeková, Marcela Navrátilová, Dana Sedlářová a asistentka Danuše Fišerová

logo bakalari
logo strava

(číslo jídelny: 0896)