Informace k zápisu do 1. ročníku

Zápis k povinné školní docházce do 1. třídy Základní školy a Mateřské školy Luká, okres Olomouc proběhne v souladu s právními předpisy.

Dobu zápisu do prvního ročníku základního vzdělávání stanovuji od 1. 4. do 30. 4. 2021, a to v souladu se školským zákonem (§ 36 odst. 4).

Zápis bude probíhat elektronickou formou prostřednictvím webové aplikace "Online zápis do školy" - kliknutím na obrázek vpravo.

Aplikace "Online zápis do školy" bude na webu školy aktivní od 1. 4. 2021.

Součástí online zápisu je vygenerovaná žádost o přijetí (popř. žádost o odklad povinné školní docházky). Vygenerovanou žádost je nutno vytisknout, podepsat a doručit jedním z následujících způsobů do školy:

1. do datové schránky školy ID datové schránky: y59me87

2. e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!) na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

3. poštou na adresu ZŠ a MŠ Luká, Luká 4, 783 24, vlevo prosím označte obálku textem ZÁPIS

4. osobní podání - do schránky u vchodových dveří školy

Pokud by bylo podání učiněno pomocí jiných technických prostředků (např. e-mailem bez uznávaného elektronického podpisu, telefaxem apod.), je nutné jej do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit jedním z výše uvedených způsobů.

Pokud zákonný zástupce nemá možnost tisku, lze žádost po předchozí domluvě vytisknout ve škole.

Zákonní zástupci, kteří budou žádat o odklad povinné školní docházky, musí doložit doporučující stanovisko dětského lékaře a doporučení z školského poradenského pracoviště. Je možné, že dokumenty dosud nemáte. Školská poradenská zařízení zajistí nejnutnější služby v souvislosti se zahájením školního roku, tedy typicky žádosti o odklad povinné školní docházky. Správní řízení o zápisu se v těchto případech přeruší do doby vydání doporučení školského poradenského zařízení.

V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Mgr. Lukáš Vlček, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 585 345 246


pdfKritéria pro přijetí žáků do ZŠ pro školní rok 2021/2022

logo bakalari
logo strava

(číslo jídelny: 0896)