Symbolické zdobení velikonočního stromu

SYMBOLICKÉ ZDOBENÍ VELIKONOČNÍHO STROMU

 

   V letošním roce jsme zdobení velikonočního stromu pojali trochu jinak, než tomu bývalo v předešlých letech. V roce 2020 většina z nás čekala trochu jiné prožití velikonočních svátků, ale i přesto si myslím, že symbolické zdobení velikonočního stromu dopadlo dobře. Dětem se, i přes letošní nelehké období, vykouzlil úsměv na tváři alespoň díky velikonočnímu zajíčkovi.

   Od 1.4. - 7.4. mohly všechny děti pomocí e-mailové adresy zasílat svá podařená nazdobená velikonoční vajíčka v podobě fotky. Vajíčka se tentokrát nevěsila na velikonoční strom před základní školou, ale děti si je mohly pověsit na stromky ve svých zahrádkách, kde symbolizovaly naše tradiční zdobení. Každému tvořivci pak před Velikonocemi tajně donesl odměnu velikonoční zajíček.

   Symbolického tvoření se zúčastnilo 45 dětí nejen z Luké, zúčastnily se i děti z Ješova, Slavětína, Savína, Javoříčka, Březiny, Ospělova a Nové vsi. Nazdobená vajíčka a ozdobené stromečky se všem moc povedly. Velice mě potěšilo, že mi během velikonočních svátků přišlo mnoho zpráv, jak byly děti i rodiče nadšené z nadílky od velikonočního zajíčka.

   Ještě jednou bych tímto chtěla poděkovat panu starostovi, Stonožce a Základní škole Luká za věnované dárečky do balíčků, Bouzovské vrchovině, ale největší poděkování patří všem dětem i rodičům, kteří se tvoření zúčastnili. Na všechny fotečky se můžete podívat ve fotogalerii. Uvidíte, že tvoření se opravdu všem povedlo.

                               Krásné sluníčkové dny

                                                                    Moťková Ilona

logo bakalari
logo strava

(číslo jídelny: 0896)